Jak prawidłowo wyczyścić i zdezynfekować smartfon?
Dezynfekcja smartfona w XXI wieku. W dzisiejszych czasach większość z nas starsi i młodsi, a nawet dzieci, korzysta na co dzień ze smartfona. Praktycznie cały dzień spędzamy z telefonem, są z nami wszędzie: na zakupach, pracy, metrze, restauracji, przychodni, łóżku. Kładziemy je w różnych miejscach publicznych. Na smartfonach bardzo łatwo gromadzą się różnego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.
Dezynfekcja smartfona jest bardzo ważna. Badania wykazały, że nowy koronawirus, który powoduje chorobę układu oddechowego znaną jako COVID-19, może przetrwać na niektórych powierzchniach do dziewięciu dni – i może znajdować się na Twoim ukochanym smartfonie. Jest to urządzenie, którym stale się posługujesz i często przyciskasz je do boku twarzy, co oznacza, że wszelkie bakterie, wirusy lub inne zarazki, które przedostaną się na telefon lub obudowę, mogą łatwo przenieść się na skórę.
Telefony łatwo się brudzą, ale na szczęście ich ponowne wyczyszczenie może być równie łatwe, jeśli wiesz, czego użyć.
Dezynfekcja smartfona jak zrobić to bezpiecznie?
Amerykańska Firma Apple poinformował niedawno swoich klientów, że bezpieczne dla urządzeń Apple są chusteczki dezynfekujące Lysol lub Clorox i 70-procentowy alkohol izopropylowy. Jeśli chodzi o smartfony z Androidem, może to być ocet, alkohol i większość środków dezynfekujących, ale musisz być ostrożny. W ten sposób możesz wyczyścić jedynie boki i tył telefonu. Nie możesz zastosować ich do szklanej przedniej części telefonu oraz tylnej, jeśli również jest ze szkła. Mogą one uszkodzić oleofobową powłokę, dzięki której kurz, a nawet tłuszcz czy zabrudzenia nie przylegają do niej na stałe.
W walce z bakteriami, wirusami i innymi zanieczyszczeniami kluczowe jest to, aby robił to regularnie.
Na telefonie znajduje się więcej bakterii niż na desce klozetowej!
Tak, dobrze przeczytałeś. Na naszych smartfonach jest 10 razy więcej bakterii niż na desce sedesowej. Tak więc musisz uważać. Czyść regularnie swoje urządzenia z drobnoustrojów, aby uchronić się przed zachorowaniem. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz czyściłeś ekran swojego smartfona? Wczoraj? Miesiąc temu? A może nigdy? Z przeprowadzonych badań wynika, że tylko 1 osoba na 10 regularnie dba o czystość swojego smartfona. Większości z nas po prostu zwyczajnie się nie chce. Zwłaszcza teraz podczas epidemii wielokrotnie myjemy ręce, zapominając o wyczyszczeniu smartfona.
Powinniśmy wyćwiczyć w sobie nawyk, aby czyścić nasze urządzenia regularnie, z nową epidemią koronawirusa lub bez niej.