CCTV

Dysk twardy do monitoringu. Jaki wybrać?

Dysk twardy do monitoringu. Jaki wybrać?

CO TO JEST DYSK TWARDY?

Dysk twardy jest kluczowym podzespołem systemu monitoringu. To dzięki niemu możemy rejestrować obraz z kamer i później go odtwarzać. W zależności od pojemności dysku możemy rejestrować materiał o określonej długości.
Dyski do telewizji przemysłowej charakteryzują się możliwością pracy ciągłej, czyli zapisywania danych bez przerwy 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dodatkowym atutem takich dysków jest ich budowa, dzięki której są odporne na wstrząsy oraz pracę w wysokich temperaturach. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy dyski firmy Seagate z serii SkyHawk. Są to dyski twarde dedykowane do systemów monitorowania.

W zależności od modelu rejestratora masz możliwość podłączenia od 1 do 16 dysków. Jest to uzależnione od klasy rejestratora, obsługiwanej rozdzielczości, ilości podłączonych kamer i rozdzielczości nagrywanego obrazu.

KOMPRESJA VIDEO

Czym jest kompresja obrazu? Im większa rozdzielczość zapisywanego obrazu tym większy rozmiar zapisanego pliku. Dlatego zapisywane dane muszą być odpowiednio skompresowane. Wyróżniamy kilka standardów kompresji: MJPEG, H.264, H265 oraz H265+. Dostępne u nas rejestratory umożliwiają zapis w standardzie H.264, H.265 oraz H.265+. Obecnie najpopularniejsze są pierwsze dwa, ale najbardziej polecany H.265+. Różnicę pomiędzy standardami przedstawiamy na ilustracjach poniżej.

h265

h264

mjpeg

JAKIEJ POJEMNOŚCI POWINIENEŚ KUPIĆ DYSK?

Do wyliczenia potrzebnej przestrzeni dyskowej potrzebujesz następujących parametrów:

  • rozdzielczość nagrywanego obrazu: 960; 720p; 1080p; 3MP; 5MP; 8MP/4K
  • ilość kamer w zestawie
  • ilość dni przez które chcemy przechowywać wideo
  • kompresję wideo: MJPEG; H.264; H.265; H.265+

Kalkulator pamięci masowej jest dostępny TUTAJ.

Jeśli dowiedziałeś się czegoś nowego z naszego artykułu lub po prostu chcesz być na bieżąco, polub nas na Facebooku i udostępnij nasz artykuł znajomym.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.