Ogród

Jak przygotować system nawodnienia na zimę?

Jak przygotować system nawodnienia na zimę?

Czy warto zabezpieczyć system nawadniania ogrodu przed zimą?

Jeśli chcesz się długo cieszyć bezawaryjnym systemem, musisz o niego odpowiednio dbać zarówno latem, jak i zimą podczas okresu spoczynku. W przeciwnym razie, gdy temperatura spadnie poniżej zera, woda zalegająca w rurach, liniach kroplujących oraz zraszaczach zamarznie i uszkodzi poszczególne elementy. Po zakończeniu sezonu należy bezwzględnie pamiętać o usunięciu zalegającej w rurach instalacji wodzie.

Zaczynamy:

1. W pierwszej kolejności zamknij główny zawór doprowadzający wodę do systemu nawodnienia.
2. Następnie podłącz kompresor do układu do wcześniej wyprowadzonego zaworu z końcówką szybkozłącza.
Uwaga! W zależności jakim kompresorem dysponujesz, pamiętaj aby nie przekroczyć maksymalnego ciśnienia dla twojego układu. Bezpiecznym ciśnieniem do usunięcia resztek wody z układu nawadniania będzie zakres między 3-4 atmosfery.
3. Po przygotowaniu kompresora i sprawdzeniu jego parametrów oraz połączenia z układem możesz przystąpić do przedmuchania układu. W tym celu otwórz ręcznie lub za pomocą sterownika jeden z elektrozaworów, a następnie włącz kompresor.

W momencie, kiedy ze zraszaczy przestanie wypływać woda, zamknij elektrozawór. Czynność powtórz z każdą sekcją.
Po sezonie warto zadbać o filtr w tym celu odkręć go i dokładnie umyj (wkład filtra można na okres zimy schować do budynku).
Na koniec wyłącz sterownik.

Teraz Twój system może bezpiecznie poczekać do kolejnego sezonu.

Jeśli jesteś na początku drogi i zastanawiasz się nad instalacją systemu nawadniania, zapoznaj się z naszą ofertą. Możemy Ci pomóc w wyborze.

Zapraszamy również do lektury posta ” Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu?”

Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu?

Możemy również wykonać dla Ciebie indywidualny projekt systemu nawodnienia ogrodu. Dowiedz się więcej jak otrzymać taki projekt.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *