CCTV

Jaką kamerę do monitoringu wybrać?

Jaką kamerę do monitoringu

Jaką kamerę do monitoringu wybrać?

Rynek telewizji przemysłowej oferuje bogaty wybór kamer, ale czy wszystkie spełnią nasze wymagania? Jaką kamerę do monitoringu? Główny podział kamer dotyczący ich zastosowania to kamery tubowe oraz kopułowe. Nie są to jedyne typy kamera, ale to właśnie one zdominowały rynek przede wszystkim atrakcyjną ceną.
Nasza oferta przedstawia markowe kamery HikVision, Dahua do telewizji przemysłowej spełniające najnowsze standardy oraz najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie.
Każdy, kto planuje zakup telewizji przemysłowej zadaje sobie pytanie, która kamera będzie odpowiednia i spełni nasze wymagania? Dlatego postaramy się przybliżyć Ci temat kamer przemysłowych, aby Twój wybór spełniał Twoje oczekiwania, a wydane pieniądze na sprzęt nie były złą inwestycją.

1. Technologia kamery

Kamery do telewizji przemysłowej funkcjonują w kilku technologiach. Pierwszym bardzo ważnym elementem jest odpowiedni dobór rejestratora. Do rejestratora z analogowym wejściem wideo nie będą pasowały kamery ze standardem IP i odwrotnie. To ważna informacja przy wyborze systemu, ale nie jedyna. W naszym kolejnym artykule możesz dowiedzieć się więcej o różnicach, zaletach i wadach poszczególnych systemów CCTV.

Dostępne technologie telewizji przemysłowej:

  • IP
  • AHD
  • HD-CVI
  • HD-TVI
  • Analog

Nie zapominajmy o systemie bezprzewodowym WiFi oraz kamerach bez rejestratora zapisujących obraz na kartę SD/mikroSD.

2. Rozdzielczość, co to jest?

rozdzielczość kamer

Jakość obrazu to główny parametr zaraz po cenie produktu, na który większość z nas zwraca uwagę. To zrozumiałe, każdy z nas chce kupić produkt jak najtaniej. Należy jednak pamiętać, że za ceną bardzo często idzie jakość oferowanego produktu. Chcąc osiągnąć rzeczywistą rozdzielczość obrazu w jakości 4K 8Mpx musimy zapłacić więcej niż 600zł za kamerę. Rzeczywisty koszt takiej kamery waha się w okolicach 2, a nawet 3 tysięcy złotych. Każdy system telewizji przemysłowej jest indywidualny, jeśli chodzi o jakość obrazu ilość kamer, rejestrator i rozmiar dysku do zapisywania obrazu. Najczęściej wybieraną opcją są kamery w rozdzielczości FullHD 2Mpx i tutaj już możemy znaleść kamery w cenie około 600zł. Jeśli już dokonałeś wyboru jakości obrazu, to teraz zastanów się jaki obszar kamera ma rejestrować i w jakich warunkach? Zwróć uwagę na kąt widzenia kamery, korekcję podczerwieni IR, rodzaj przetwornika 1/2″, 1/3 czy 1/4 i ogniskową obiektywu (stała lub zmienna).

3. Typ obudowy

typ kamery

Kamera kopułowa

Dużym zainteresowaniem cieszą się kamery kopułowe. Tego typu kamery stosowane są wewnątrz budynków. Budowa ich pozwala na instalację w suficie lub na ścianie. Obły kształt i małe gabaryty sprawia, że idealnie wpasowują się w wystrój pomieszczenia.

Kamera tubowa

Następny tym kamer to kamery tubowe. Można je spotkać niemal wszędzie. Są instalowane głównie na budynkach do monitorowania obiektów na zewnątrz. Kluczową różnicą kamer tubowych jest ich budowa, która jest przystosowana na warunki zewnętrzne. Wszystkie nasze kamery są oznaczone indeksem odporności na wodę i warunki atmosferyczne IP67. Kamery tubowe z racji ich budowy mają możliwość regulacji kamery, co pozwala na precyzyjne ustawienie monitorowanego obszaru. Kamery te są bardzo widoczne, cecha ta wynika z ich budowy tubowej, co pozwala odstraszyć potencjalnego złodzieja.

Jeśli dowiedziałeś się czegoś nowego z naszego artykułu lub po prostu chcesz być na bieżąco, polub nas na Facebooku i udostępnij nasz artykuł znajomym.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *